poniedziałek, 14 stycznia 2019

CHUSTA Z ALPAKI I JEDWABIU

Chusta - to kolejny mój projekt, który chodził za mną od dłuższego czasu, ale jakoś nigdy nie było dobrej okazji - a jak mam dużo rzeczy do roboty, to ciężko zrobić coś takiego bez okazji, dla samego zrobienia. Ale pomyślałam, że kiermasz będzie dobrą okazją do zrobienia chusty.
 
Wśród włóczek Dropsa znalazłam włóczkę "mgiełkę", która mnie urzekła swoim wyglądem i pomyślałam, że na ten projekt będzie doskonała :) A połączenie alpaki z jedwabiem wydawało mi się być bardzo szlachetnym pomysłem :)
 
Jak pomyślałam tak zrobiłam i zabrałam się za robienie - wybrałam kolorystykę brąz/ecri/róż/bordo - chciałam, żeby miała takie trochę "przechodzone" kolory.
 


 
Wzór na chustę znalazłam i zabrałam się do robienia :) I z jednej strony włóczka mnie urzekła - jest niesamowicie lekka, jak dla mnie też nie "gryzie" i daje piękny efekt. Jedyne czego nie znosi - to prucia, bo nie daje się pruć tak po prostu i trzeba mi było się nieźle nagłowić, jak się pomyliłam. Ale jestem zadowolona z efektu i na pewno nie będzie to moja ostatni chusta. 
 
A chusta ostatecznie urzekła Moją Teściową i została jej prezentem urodzinowym - najważniejsze, że trafiła do kogoś komu bardzo się spodobała :)
 
A Wam jak się podoba?
ania

2 komentarze:

 1. Ania,
  Tkanina jest piękna!
  Czy możesz podać mi opis podobny do wzoru i wysłać link do wełny? ... proszę ... proszę ... 1000 razy dziękuję!

  Ania,
  this cloth is lovely beautiful!
  Can you give me the description for the pattern and send the link for the wool, please? ... please-please ... 1000 times thank you!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest włóczka Drops Brushed Alpaca Silk
   https://www.garnstudio.com/yarn.php?show=drops-brushed-alpaca-silk&cid=5
   Włóczke polecam :)

   Usuń