czwartek, 25 stycznia 2018

MARYJA NA SZYDEŁKU - AMIGURUMI


W ostatnim czasie w naszym życiu dużo się dzieje - bywały też bardzo trudne momenty - mam nadzieję, że już wychodzimy na prostą. W tych trudnych momentach na naszej drodze czasem zupełnie niespodziewanie pojawiają się osoby, które nam towarzyszą. Tak było i tym razem. I ten projekt - taki właśnie specjalny - powstał dla pewnej szczególnej osoby - która bardzo mocno towarzyszyła mi w tym ostatnim okresie. 
A, że sama też ma bardzo trudny czas, to na szydełku powstała właśnie Ona - Maryja.
W podziękowaniu za ten wspólny trudny czas ale przede wszystkim w nadziei, że takie trudne momenty nie będą już naszym udziałem.


To takie tło historyczne - a właściwie geneza powstania tej szczególnej figurki szydełkowej. Na pewno nie jest to ostatnia jaką zrobiłam, bo po zrobieniu ogromnie mi się podoba. Z tym większą przyjemnością dostarczyłam ją do rąk własnych Nowej Właścicielki - u której na pewno będzie jej teraz najlepiej.


Wzór: trochę przerobiłam po swojemu (Nossa Senhora - receita por Marcia Scarpelli e Karina Peres)
Włóczka: Gazzal Baby Cottton
Szydełko: 2,5 mm 

ania

2 komentarze:

 1. Czy można od panie kupić wzór na tą Maryjkę ? mój adres monikasz2002@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   niestety nie jest to mój wzór - znalazłam go po hiszpańsku chyba - opatrzonego napisem Nossa Senhora - receita por Marcia Scarpelli e Karina Peres
   Ale jak szukałam go obecnie to nie mogę znaleźć niestety, a nie mam go spisanego nigdzie indziej - także przykro mi, bo nie pomogę...

   Usuń