piątek, 8 grudnia 2017

DOMEK DO SPANIA DLA MAŁEGO ODKRYWCY

Kiedyś zobaczyłam łóżeczko w kształcie domku - nie ukrywam, że od razu pomyślałam o moim Synku - chciałabym, żeby właśnie taki miał do spania.Więc Dziadek przygotował projekt, Wujek stolarz wykonał domek, a Pradziadek znający się na wszystkim pomalował dla nas go na szaro. I tak wspólnymi siłami powstał on - Nasz Domek do Spania. Domek powstawał w czasie, kiedy jeszcze zdjęcia nie dokumentowały tego, co powstaje w naszym domu.

Ale po Domku przyszedł czas na ścianę - widziałam, że są naklejki z górami do przyklejenia wzdłuż łóżka tzw. załóżkownik, żeby ściana wokół łóżka nie brudziła się tak bardzo. Te, które mi się podobały to niestety cenę miały mocno zawyżoną (ponad 270 zł), więc uznałam, że samemu też damy radę wykonać podobny załóżkownik.

Więc kupiłam folię samoprzylepną w kolorach: szarym (dwa odcienie), czarnym i miętowym (jak widzieliście z posta o sznurkowych pufach to są kolory, które mój Synek ma w pokoju). Do tego dokupiłam drukowane czarno-białe naklejki na allegro (cena już zdecydowanie niższa).

W mojej głowie powstał prosty projekt - na góry i pagórki w różnych kolorach i kilka chmurek - chciałam jeszcze żeby było trochę choinek, może jakieś tipi, czy zwierzątka. I tak bardzo szybko jednego wieczoru powstała dekoracja wokół łóżka, jednocześnie pełniąca funkcję praktyczną :) Ostatecznie zostały same pagórki i chmurki, bo w takiej wersji minimalistycznej podobało mi się najbardziej.

A mnie coraz częściej dręczyło pytanie - jaka kapa na łóżko będzie najlepiej do tego pasowała... I długo za mną chodził pomysł, zanim zdecydowałam się na realizację, ale o tym już niebawem.

ania

4 komentarze:

  1. Matę na łóżeczko kto spostrzegawczy to wypatrzy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda :) a więcej o tym jak powstawała już niedługo ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Aniu piękny! Już wiem, czego będę szukała dla mojego dziecka, jak tylko troszkę podrośnie :)

    OdpowiedzUsuń